Soltronic.pl

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

info@soltronic.pl | +48 22 100 41 46

Magazyn energii AlphaESS – rozwiązanie dla Twojego domu lub biznesu

Magazyn energii AlphaESS – rozwiązanie dla Twojego domu lub biznesu

Zapotrzebowanie na magazyny energii w Polsce wzrasta wraz z rosnącym udziałem energii odnawialnej (OZE) oraz liczbą prosumentów. ESS pełnią kluczową rolę w łagodzeniu obciążeń systemu elektroenergetycznego poprzez gromadzenie nadmiaru energii w okresach wysokiej produkcji oraz uwalnianie jej w okresach szczytowego zapotrzebowania.

 

Firma AlphaESS to globalny lider w dziedzinie magazynowania zielonej energii. Działając w ponad 90 krajach pozwala prosumentom zyskiwać bezpieczeństwo energetyczne i dbać o środowisko naturalne, redukując tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery.  Firma oferuje rozwiązania objęte certyfikatem NC RfG oraz zarejestrowane na liście Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. To bardzo istotna informacja dla prosumentów, szczególnie w kontekście programu dotacyjnego „Mój Prąd”, w którym nacisk zostanie położony właśnie na tego typu urządzenia.

Czym wyróżniają się produkty AlphaESS?

Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach „all in one”, przeznaczonych zarówno dla domowych, jak i przemysłowych systemów magazynowania energii, które doskonale współpracują z instalacjami PV. Proces instalacji jest bardzo intuicyjny, sprowadza się do prostego podłączenia zasilania sieciowego oraz rozdzielnicy, a opcjonalnie również paneli słonecznych, do wbudowanego regulatora MPPT lub dowolnej zewnętrznej elektrowni słonecznej, kontrolowanej przez zewnętrzny licznik kWh. Nie wymaga to skomplikowanej konfiguracji.

 

Magazyny energii AlphaESS

W ofercie producenta znajdują się trzy modele magazynów, różniące się wartościami pojemności akumulatora:

 

 • 8,2 kWh
 • 16 kWh
 • 24,6 kWh

 

 

Każdy z nich wyposażony jest w najnowocześniejszy akumulator LiFePO4. Charakteryzują się one wysokim bezpieczeństwem oraz trwałością, dzięki czemu są powszechnie uznawane za najbezpieczniejsze spośród wszystkich rodzajów baterii litowo-jonowych. Dodatkowo, akumulatory LiFePO4 są bardziej ekologiczne, ponieważ nie zawierają toksycznych metali ciężkich.

 

Czym zatem charakteryzują się ESS marki AlphaESS? Oto najważniejsze cechy:

 

 • wyższa generacja energii z PV,
 • trójfazowe wyjście,
 • niska waga falownika,
 • zdolność do działania jako UPS,
 • wysoka kompatybilność,
 • modułowa konstrukcja w stylu „Lego” umożliwiająca łatwą instalację i rozbudowę, by spełnić indywidualne wymagania,
 • wbudowany obwód ochrony odgromowej klasy II,
 • wyjątkowa jakość, trwałość oraz elegancki design nadający się do każdej przestrzeni,
 • certyfikowana ochrona IP65 (outdoor) zapewniająca stałą ochronę urządzenia przed warunkami atmosferycznymi,
 • stabilność działania i profesjonalne wsparcie na najwyższym poziomie ze strony producenta,
 • 5 lat gwarancji produktowej oraz 10 lat gwarancji na sprawność,
 • możliwość zdalnej obsługi i monitorowania urządzenia za pomocą urządzeń z systemami Android i iOS.

 

Platforma AlphaCloud – kontroluj przepływ energii ze swojego telefonu lub tableta

Bezpłatna platforma producenta gwarantuje śledzenie ilości wygenerowanej i zużytej energii, w czasie rzeczywistym. Pozwala wykryć oraz podłączyć urządzenia do systemu energetycznego, a przyjazdy interface gwarantuje wygodę użytkowania.

 

Aplikacja oferuje także użytkownikom prognozy zużycia energii. Na podstawie historycznych danych energetycznych oraz prognozy pogody AlphaCloud prognozuje zużycie energii oraz przewiduje przyszłą produkcję energii z instalacji PV.

 

Podsumowanie

 

Magazyny energii to gwarancja niezależności energetycznej. Urządzenia AlphaESS wyróżniają się żywotnością, jakością i możliwość przeprowadzenia nawet 10 000 cykli ładowania i rozładowywania. Decyzja o zakupie sprzętu tego renomowanego producenta, to z pewnością gwarancja niezawodność i trwałość na lata.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spis treści

Popularne wpisy