Soltronic.pl

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

info@soltronic.pl | +48 22 100 41 46

Akumulatory Kon-TEC

Akumulatory Kon-TEC

Firma Kon-TEC jest liderem w dostawie akumulatorów 12V o pojemnościach od 50Ah do 300Ah. Oferuje szeroką gamę produktów, obejmującą linie ekonomiczną, wyposażoną w łączność bezprzewodową oraz z matami grzewczymi, obsługiwaną przez różnorodne ładowarki od 12V do 48V. Oferta zawiera również rezydencyjne magazyny energii nisko i wysoko prądowe, a także przemysłowe magazyny energii od 70kWh. Firma posiada własny system zarządzania baterią (BMS), który został opracowany i jest produkowany w Polsce. Z ponad 1000 dostarczonych rozwiązań w zakresie magazynowania energii w ciągu pięciu lat, firma specjalizuje się w akumulatorach litowo-jonowych, zwłaszcza tych opartych na ogniwach LiFePO₄. Produkty Kon-Tec cechuje niezawodność, wysoka jakość i długa żywotność, co istotnie wyróżnia ją na tle krajowej konkurencji. Dzięki posiadaniu własnego serwisu i laboratorium badawczo-rozwojowego, firma jest w stanie świadczyć pełen zakres usług obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej, szybko identyfikując ewentualne niezgodności w działaniu swoich urządzeń. Dodatkowo, zapewnia również, że podawane przez nią parametry dotyczące żywotności pochodzą z własnych danych laboratoryjnych, a nie są jedynie informacją przekazywaną przez producenta, co zdarza się u niektórych dostawców.

 

Line akumulatorów LiFePO₄ Kon-TEC

Linia Eco – linia ekonomiczna stworzona specjalnie dla ludzi którzy cenią sobie jakość akumulatorów LiFePO₄ a nie chcą wydawać dużej sumy pieniędzy. Akumulatory Kon-TEC z serii Eco posiadają system BMS (Battery Management System) który chroni przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, odwrotną polaryzacją, przegrzaniem oraz zwarciem, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i wydłużając żywotność baterii. Akumulatory te pozwalają na 1500 cykli przy 100% DoD (pełnym naładowaniu i rozładowaniu) lub nawet 2500 i więcej cykli przy 60% DoD. Dodatkowo akumulatory Kon-TEC wyróżniają się niższą wagą o 50% (lub więcej) w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych lub AGM. Producent zapewnia 2 letnią gwarancję.

Linia Eco

Linia Wireless – seria która posiada wbudowany system bezprzewodowej komunikacji ze smartphonem za pomocą bluetooth. Została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych technologiach i oczekiwaniach wymagających użytkowników. Umożliwia monitorowanie stanu naładowania oraz ocenę żywotności akumulatorów, przez dedykowaną aplikację mobilną, która jest dostępna zarówno w systemie Android jaki i iOS. Akumulatory LiFePO₄ Wireless charakteryzują się również wbudowanym systemem BMS tak jak jego tańszy odpowiednik lecz posiadają dużo większą ilość cykli aż do 3000  przy 100% DoD lub ponad 6000 przy 60% DoD. Akumulatory te idealnie współpracują z kamperami jachtami oraz przy hybrydowych systemach fotowoltaicznych. Dodatkowo producent obejmuje urządzenia aż pięcioletnią gwarancją.

Akumulator LiFePO4 12V (12,8V) 300Ah Kon-TEC

Linia Frost – najbardziej rozbudowana linia akumulatorów polskiej marki. Magazyny z tej serii wyposażone są w specjalistyczne maty grzewcze, które zapewniają podgrzewanie wstępne ogniw, do temperatury dodatniej. Umożliwia to proces ładowania nawet przy ujemnej temperaturze otoczenia co w przypadku innych akumulatorów mogło by się zakończyć uszkodzeniem. Baterie te działają w zakresie od -20 do 60 stopni a ładują się -20°C 45°C. Ilość cykli przy 100% DoD wynosi 3000, dodatkowo producent daje pięć lat gwarancji na wszystkie akumulatory z tej serii. Posiadają również system BMS oraz komunikacje bezprzewodową za pomocą bluetooth z telefonem.

Kon-TEC mata grzewcza

Podsumowanie

Jako producent akumulatorów LiFePO₄ o imponującej żywotności do 6000 cykli, Kon-TEC stale doskonali swoje produkty, kierując się zasadą niezawodności i odporności na warunki zewnętrzne. Innowacyjne rozwiązania, takie jak moduł komunikacji bezprzewodowej, sprawiają, że korzystanie z akumulatorów jest nie tylko długotrwałe, ale także intuicyjne i nowoczesne. Oferując lżejsze o 50% akumulatory niż tradycyjne modele, zapewniają Państwu także większą moc, co z pewnością przyczyni się do zadowolenia z użytkowania przez wiele lat.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spis treści

Popularne wpisy