Soltronic.pl

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

info@soltronic.pl | +48 22 100 41 46

Solarny podgrzewacz wody 2,87 kW

4 715,00  3 833,33  netto

Cena zawiera podatek VAT (+23%)

10 w magazynie

SKU:+2327

Skrócony opis produktu:

Solarny podgrzewacz wody o mocy 2,87 kWp – 7 paneli słonecznych 410W. Pracuje również zimą. Nie wymaga akumulatorów. 100% bezobsługowy. Zabójca tradycyjnych kolektorów słonecznych.

4 715,00  3 833,33  netto

Cena zawiera podatek VAT (+23%)

10 w magazynie

Kod produktu: 2327

Faktura VAT

Szybka dostawa
2-5 dni robocze

Oryginalny produkt

Skrócony opis produktu:

Solarny podgrzewacz wody o mocy 2,87 kWp – 7 paneli słonecznych 410W. Pracuje również zimą. Nie wymaga akumulatorów. 100% bezobsługowy. Zabójca tradycyjnych kolektorów słonecznych.

Opis

Solarny podgrzewacz wody 2,87 kW

Nowoczesny podgrzewacz wody o mocy 2,87 kW wyposażony w panele słoneczne. Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala podłączyć tradycyjny boiler z ciepłą wodą, grzaną podłogę, czy prosty grzejnik olejowy bez wykorzystania akumulatorów. System bezpośrednio zamienia napięcie stałe generowane z paneli słonecznych na napięcie przemienne o przebiegu prostokątnym i przekazuje je bezpośrednio do odbiornika. Posiada dwa wyjścia AC do jednego z priorytetem można podłączyć klasyczną termę do drugiego ogrzewanie podłogowe. W sytuacji kiedy termostat wyłączy grzanie wody cała energia zostanie skierowana do ogrzewania podłogowego. Kiedy termostat ponownie załączy grzanie wody cała energia zostanie skierowana go grzania wody.

System działa dzięki 7 połączonym panelom słonecznym szeregowo. Umożliwia prace i grzanie wody również zimą w odróżnieniu od tradycyjnych kolektorów słonecznych. W przypadku nadwyżek energii nie ma potrzeby martwienia się o ich odprowadzenie. Panele słoneczne to nie kolektory słoneczne i nie występuję ryzyko przegrzania, wygotowania glikolu lub uszkodzenia systemu. Panele mogą pracować w pełnym słońcu jednocześnie nie oddając energii jeżeli nie jest potrzebna.

Czas grzania wody tradycyjnymi kolektorami słonecznymi bezpowrotnie minął. Nasze zestawy nie potrzebują serwisowania, nie potrzebują glikolu ani mechanicznych części są bez awaryjne oraz trwałe. System grzewczy po 25 latach dysponuje w dalszym ciągu 80% mocy. Można go zamontować samemu bez utraty gwarancji.

Oferowany zestaw nie zawiera boilera do grzania wody. Do systemu można podłączyć dowolny boiler z grzałką o mocy 1.5 kW – 2.5kW

7 x Panel słoneczny JA Solar JAM54S30-410/MR- 410Wp

Monokrystaliczny panel fotowoltaiczny firmy JA Solar charakteryzuje się wysoką sprawnością oraz żywotnością wykonany w technologii ogniw połówkowych. Wykonanie w technologii ogniw połówkowych cechuje niższa rezystancja wewnętrzna oraz straty mocy o 1/4 mniejsze w stosunku do panelów opartych na konstrukcji klasycznej (o pełnych ogniwach). Dodatkowo Panele wykonane w technologii ogniw połówkowych poza generowaniem większej mocy wyjściowej, działają lepiej podczas codziennej pracy w wyniku niższego współczynnika temperaturowego mocy oraz zmniejszonego wpływu zacienienia na wytwarzanie energii.

Przetwornica ECO Solar Boost MPPT 3 kW

Akumulatory ENERBLOCK AGM LongLife z serii JDM zostały wyprodukowane w technologii AGM (Absorbent Glass Mat). Są bezobsługowe oraz szczelnie zamknięte (VRLA) umożliwiając pracę akumulatora w dowolnej pozycji oraz w słabo wentylowanych pomieszczeniach gwarantując komfort oraz pełne bezpieczeństwo obsługi. Akumulatory AGM, w porównaniu do akumulatorów żelowych, posiadają zwiększoną koncentrację energii co pozwoli uzyskać większą pojemność (Ah) przy mniejszym gabarycie oraz niższej wadze akumulatora. Zostały zaprojektowane do pracy buforowej oraz do umiarkowanie obciążonej pracy cyklicznej

Złącze szeregowe MC4

Złącze do paneli słonecznych MC4 Do każdego zestawu dołączamy komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Przewód solarny do połączenia instalacji 4mm2 - 2x15m (30m) Przewód do połączenia paneli słonecznych.

Do naszych zestawów dołączamy przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 15 metrów przewodu czarnego oraz 15 metrów przewodu czerwonego. Możliwe jest przedłużenie przewodu dokupując go tutaj (przewody solarne) w/g zasady. 2 m = 1 metr czerwonego i 1 metr czarnego. Zakupiony przewód zsumujemy i wykonamy żądaną odległość wraz z zaciśnięciem końcówek.

Dach płaski

Aby dopasować cały system do instalacji na dachu płaskim lub na grunt należy wybrać 4 zestawy z poniższego linku, pracownik sam dopasuje odpowiednie rozmiary klamer końcowych i środkowych do zakupionego zestawu. System montażowy należy oprzeć na bloczkach betonowych dostępnym w każdym markecie budowlany. Po zakupie 4 kompletów system oferuje montaż 8 paneli słonecznych ale możliwe jest jego skrócenie dopasowanie dla 7 paneli słonecznych. kliknij tutaj aby dobrać zestaw.

System montażowy na dach skośny

 

Dach skośny

Jeżeli chcemy umieścić nasze panele na dachu skośnym należy wybrać 4 zestawy z linku poniżej a następnie dopasować system montażowy w zależności od rodzaju dachu. Dla dachu z blachodachówki, papy lub drewnianego wybieramy 18 kołków dokrokwiowych, dla dachu z blachą trapezową wybierany 18 uchwytów trapezowych, dla dachów z dachówką ceramiczną lub betonowa wybieramy 18 haków regulowanych. kliknik tutaj aby dobrać zestaw. Kołki dokrokwiowe, haki dachowe, uchwyt do trapezu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Solarny podgrzewacz wody 2,87 kW”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *